Anasayfa Uzaktan Eğitim Moda Tasarım  Moda Tasarım Kursu 3D Moda Tasarım Kursu Stilistlik Kursları Elde çizim Stilistlik Bilgisayarlı Sitilistlik 3D Bilgisayarlı Stilistlik Kursu Elde Modelistlik Modelistlik Bilgisayarlı Modelistlik 3D Modelistlik Kursu Gerber v8 kursu Assyst kursu Ayakkabı Modelistliği 3D  Ayakkabı modelistliği Çanta Aksasuar Modelistliği Desinatör Desinatörlük Kursu Dokuma Desinatörlüğü Nakış Desinatörlüğü Triko Desinatörlüğü Halı Desinatörlüğü Etiket  Desinatörlüğü Baskı Desinatörlük Submilasyon  desinatörlüğü Rotasyon baskı Pano baskı Transfer Baskı desinatörlüğü Eşarp desinatörlüğü Dijital Baskı Grafikerlik Photoshop Kursu Corel Draw Kursu illustrator Kursu Biçki Dikiş Dikiş Nakış Kursu Takı Tasarım Taş Dizim Grafikerliği Abiye Gelinlik Kursu Dijital Fotografçılık Fashion Studio Kursu Kumaş Giydirme Desen Raportlama Desen Tasarımı Renk Varyant Renk bilgisi kursu İnteraktif ders Modelistlik nedir Modelistlik Çizimleri Modelistlik Kalıpları Modelistlik Kaynak Kitapları Modelistlik İş Arama Stilistlik Nedir Stilist Kimdir ? Stilistlik Programları Stilistlik Çizim Trentleri Stilist çizimleri Stilistlik Çizim Programları Stilistlik İş İlanları  Stilistlik Kaynak Kitapları Desinatörlük Nedir Desinatörlük iş kariyer Moda Tasarım Çizimleri Moda Tasarım Programları Moda Teknik Danışmanlık Ders saatleri Kursiyer rehberi Genel bilgi Güncel Bilgi Sayfası Hocanın Günlüğü Ders ve Sohbet Odası iletişim-Ulaşım Dünya grafik Kroki Dünya grafik video ulasim

Desinatörlük kursu

Desinatörlük kursu Tanımı

         Desinatörlük Tanımı : Desinatör, kökeni İngilizce olan “designer” kelimesinden geçmedir. Tasarım, model gibi işlerde modelleme ve tasarlama yapan kişiye verilen addır.

Desinatörlük olarak kullanıldığı yerler de mevcuttur. Çoğu meslek okullarının grafik bölümlerinde ana ders hocalarının aldığı ünvan olarakta bilinir. Tekstil sanayisinde yoğunlukta kullanılmaktadır. Eski kullanımını kaybetmiştir.Desinatörlük taslak olarak çalışan ve modelleme yapan kişiye verilen isim olduğu için, grafikerlik ile karıştırılmamalıdır. Grafikerler tasarımı baştanda yapabilirler fakat desinatörlerin ve fikir babalarının ürünlerini hazır hale getirirler.           

         Desinatörlük kursu : Dokuma Desinatörlüğü;dokuma mantığı ,kumaş ayrımları (armürlü ,jakarlı )ve dokumaprogramında sıfırdan bir desen oluşturarak artistik bir çizimin üzerine giydirilip makineden de alınabilmektedir.

 BASKI DESİNATÖRLÜĞÜ (Empirme) Dünya Grafik Eğitim Merkezi’nde baskı desinatörlüğü; emprime (parça baskı ), metraj, rotasyon, filimduruk ve pano baskı noktasında Türkiye’deki desinatörlük eğitiminin %65-70 yakınını vermiş bir kurumdur. Eğitim olarak ilk önce baskı  mantığı ve serigrafi mantığı en ince  ayrıntısına kadar anlatılır. Photoshop, Corel Draw, renk ayrımlarını otomotik yapan bazı işlevi büyük yardımcı programlarda bulunmaktadır.  programlarında renk ayrımı , tram değerleri, baskı teknikleri (6 adet baskı tekniği) ve sadece Photoshop  programında ayrı renk ayrımı gösterilmektedir.

          Nakış Desinatörlüğü:Nakış kursu, nakış desinatörlüğü, Dünya Grafik Eğitim Merkezi’nde nakışın ilk önce mantığı ile başlar. Aplikesi, çin iğnesi, dekoratif dikişi pul payeti, kordonesi ve süzenesine kadar kaç vuruş olacağı, maliyetine kadar verilmektedir. Nakışın mantığı verildikten sonra Türkiye ‘de nakışçılar tarafından %55 oranında kullanılan EOS COMPUCON programı gösterilmektedir.

Triko Desinatörlüğü : trikonun mantığı verilmekte bilgisayar programında uygulamalı gösterilmekte ve bilgisayar programında bir desenin bütün örülmüş similasyon haline kadar , bir resimin ve ya artistik çizimin üstüne giydirip bütün yönüyle 3boyutlu olarak görülmesine kadar tüm evreler uygulamalı olarak gösterilir.

Kurumumuzda Easy Knit programı , el triko makinesi ve römeyöz bılunmaktadır. Bu eğitim Triko Desinatörlüğü için gelenlere hem de moda tasarım bölümüne gelenlere verilmektedir.

Desinatörlük kursu - Eğitmenlerimiz

Bilgisayar, Moda tasarım, eğitm alanlarında uzun yıllar çalışmış ve tecrübelidir.

Eğitmenlerimiz; alanında birikim ve bilgisi olan, bilgisini öğrenciye aktarma yetisine sahip, kendisini ve öğrenciyi motive eden, başarılı eğitmenlerdir.

Desinatörlük kursu - Eğitim Yeri

Eğitimlerimiz; klimalı, projektörlü,  sınıflarda yapılır.

Desinatörlük kursu - Eğitim Şekli

Eğitimlerimizi, grup'lara katılarak veya özel ders olarak alabilirsiniz.

Desinatörlük kursu - Eğitim Zamanı

Grup eğitimlerimizde; haftalık olarak belirlenen sürelerde eğitim yapılır.

Özel eğitimlerimizde; kendi zamanlarınıza uygun olarak eğitim alabilirsiniz.

Desinatörlük kursu - Planlanan Eğitim Tarihleri

Dünya grafik Desinatörlük kursunu arayınız.

Tanıtım Videomuz Çok yakında…
Desinatörlük kursu

Anasayfa / Uzaktan Eğitim / Moda Tasarım  / Moda Tasarım Kursu / Elde Modelistlik / Modelistlik/ Bilgisayarlı Modelistlik / Gerber v8 kursu / Assyst kursu / 3D Modelistlik Kursu / Ayakkabı Modelistliği / 3D  Ayakkabı modelistliği / Çanta Aksasuar Modelistliği / Modelistlik nedir / Modelistlik Çizimleri / Modelistlik Kalıpları / Modelistlik Kaynak Kitapları / Modelistlik İş Arama / Elde çizim Stilistlik / Stilistlik Kursları / Bilgisayarlı Sitilistlik / 3D Bilgisayarlı Stilistlik Kursu / Stilistlik Nedir Stilist Kimdir ? / Stilistlik Programları / Stilistlik Çizim Trentleri / Stilist çizimleri / Stilistlik Çizim Programları / Photoshop Kursu / Corel Draw Kursu / illustrator Kursu / Stilistlik İş İlanları / Stilistlik Kaynak Kitapları / Fashion Studio Kursu / Biçki Dikiş / Dikiş Nakış Kursu / Desinatör / Desinatörlük Kursu / Desinatörlük Nedir / Desinatörlük iş kariyer / Baskı Desinatörlük / Dokuma Desinatörlüğü / Nakış Desinatörlüğü / Triko Desinatörlüğü / Halı Desinatörlüğü / Etiket  Desinatörlüğü / Eşarp desinatörlüğü / Submilasyon  desinatörlüğü / Rotasyon baskı / Pano baskı / Transfer Baskı desinatörlüğü / Dijital Baskı / Taş Dizim Grafikerliği / Kumaş Giydirme / Desen Raportlama / Desen Tasarımı / Renk Varyant / Grafikerlik / Renk bilgisi kursu / Takı Tasarım / Dijital Fotografçılık / Moda Tasarım Çizimleri / Moda Tasarım Programları / Moda Teknik Danışmanlık / 3D Moda Tasarım Kursu / Ders saatleri / İnteraktif ders / Kursiyer rehberi / Ders ve Sohbet Odası / Genel bilgi / Dünya grafik Güncel Bilgi Sayfası / Hocanın Günlüğü / iletişim-Ulaşım / Dünya grafik Kroki / Dünya grafik video ulasim /

www.uzaktanmodakursu.com   www.modakursu.com    www.modelistlikstilistlik.com www.dunyagrafik.net  www.dunyagrafik.org    www.dunyagrafikkursu.com www.stilistlermodelistler.com

© 2012 Dünya Grafik ® | İletişim meail:dunyagrafikdesign@yahoo.com |www.dunyagrafik.com
Turkcell:   0 531 709 76 76
Avea :      0 554 491 92 92
Vodofone: 0 544 307 92 92
Fax :        0 212 635 33 14
Önemli not: Moda teknik danışmanlık hizmeti
Verdiğimizden dolayı çoğunlukla kurum yerine 
piyasada bulunmaktayız. Gerekli iletişim için 
iş çep Telefonlarımızdan yapmanızı rica ederiz.
Biz sizi arayalım !

İletişim formuna isteklerinizi ve telefonunuzu
yazarak bize ulaştırın, en kısa sürede size dönelim.
İletişim Formu
İletişim Bilgileri


Lütfen telefon numarısı
Yazarak ulaştırırsanız
Size enkısa sürede 
Döneriz.
Adres: Akdeniz Cad. No:30  Fatih/İSTANBUL
Share on Facebook
Share on Twitter
Share via e-mail
Share on Delicious
Share on Digg
Share on Google Bookmarks
Share on LiveJournal
Share on Newsvine
Share on Reddit
Share on Stumble Upon